ReVital Cubes – ainevahetushäired, laminiit

ReVital Cubes – ainevahetushäired, laminiit

35.90

Laos

35.90

E-poe hinnad võivad erineda tavakaupluse hindadest

ReVital Cubes on kõrgekvaliteediline erisööt hobustele ja ponidele, mis sisaldab vähe suhkrut, tärklist ning ei sisalda üldse teravilja.

Kui hobusel diagnoostiakse haigus, näiteks laminiit, asotuuria, Cushingi tõbi või polüsahhariidladestusmüopaatia, on vaja eridieeti. Nende ning mitmete teiste haiguste põhjuseks on mingi ainevahetushäire. Sageli võib selle esmaseks põhjuseks olla toidu liiga suur teraviljasisaldus, olgu selleks kaer, oder, mais või spelta, või ka üleliigsest süsivesikute tarbimisest tulenev ülekaalulisus.

Ka peamiselt rohtu söövatel hobustel võivad olla süsivesikud haigestumise põhjuseks. Vastupidiselt levinud arvamusele, et liigne valgu hulk võib põhjustada laminiiti, on üks peamisi põhjuseid ülemäärane fruktoos.

Eelmainitud haiguste ennetamiseks, leevendamiseks ning neist taastumiseks soovitavad eksperdid igapäevase sobiva koormuse kõrval eritoitu, mis sisaldaks minimaalselt tärklist ning suhkruid.

Just nende nõudmiste jaoks oleme arendanud ReVital kuubikud, mis ei sisalda teravilja. Kogu energia tuleb kõrgekvaliteedilisest ning kergelt seeditavastriisikliist, mis sisaldab ka rasvu. Võrreldes raskemini seeditavate teraviljadega on energia kättesaadavus riisikliist parem, vähendades koormust niigi ülekoormatud ainevahetusele. Teraviljadest tekkiv seedimata tärklis, mida hobune energiaallikana kasutada ei saa, koormab jämesoolt. Riisikliiga seda ei toimu. Seetõttu võib sama hulga seeditava energiaga varustamiseks sööta ReVital kuubikuid teraviljatoidust vähem. 

Kuna toit sisaldab ka kõrgekvaliteedilisi rasvu, saab keha signaale enda rasvavarude kulutamiseks rohkem kui teraviljasööda kasutamisel. Nii saab hobune ka energiat enda rasvavarudest ja väheneb rasvumise risk. Kogu energia sisaldub riisikliis, mis on tunnustatud ning maitsev kõvatoidubaas.

ReVital Cubes’i kasutamisel põhitoiduna saab söödakoguseid vähendada. Riisiklii on tuntud oma madala, kuid kõrgekvaliteedilise valgusisalduse poolest, mida ReVital Cubes’is on rikastatud veel asendamatute aminohapetega. Kõrge vitamiinide ja mineraalide tase rahuldab probleemide käes vaevlevate hobuste vajadused ka väiksema toidukoguse juures. Ürtide lisamine söödale aga kindlustab seedeprotsessi tasakaalu.

Põhjus, miks me seda erisööta pakume, on arukas mõtlemine – tavaliselt on hobustel haigusest taastumisel põhitoiduks hein. Selle sööda baasiks on aga riisiklii. Kui seda lisada tavalisele müslile, pikeneks ikkagi haiguse kulg ning suureneksid kulud ravile, samuti võiks kerge, kuid kõrgekvaliteediline riisiklii pudeneda koti põhja.

Sisaldab:   83,5 g/kg seeduvat proteiini,  9,0 MJ/kg seeduvat energiat

Toitmissoovitused: Ponid ja väiksed hobused vajavad 500g ReVital kuubikuid päevas, suured hobused 1kg kuubikuid päevas, lisaks piisavale hulgale kõrgekvaliteedilisele heinale. Väga suurtel hobustel ning nendel, kes pärast paranemist naasevad täiskoormuse juurde, võib energiaga varustamiseks kuluda kuni 1,5kg kuubikuid päevas, kuid see suurendatud kogus on õigustatud vaid siis, kui hobune pole enam nähtavas ülekaalus. Soovitatust väiksemate koguste puhul soovitame kasutada lisaks mineraalilisandeid.

Keskmine söödapäeva maksumus 550kg hobusel 3,68€

 

Availability: 13 laos SKU: 1255-310

Lisainfo

Kaal 26 kg

Puuviljajäägid (õun) 25,5%, riisiklii 25,0%, jahvatatud roheline lutsern 25,0%, lignotselluloos 6,3%, suhkruroomelass 3,5%, kaltsiumkarbonaat 2,5%, naatriumkloriid (söögisool) 1,1%, täispiimapulber 0,1%, artišokk 0,1%, võilill 0,1%, Gingko lehed 0,1%, viirpuulehed 0,1%, maarjaohakaseeme 0,1%.

Toorvalk 11,0%
Toorrasv 6,0%
Toorkiud 18,0%
Toortuhk 11,0%
Kaltsium 1,8%
Fosfor 0,60%
Naatrium 0,50%
Magneesium 0,30%
Tärklis 6,2%
Suhkrud 4,1%

Toitumuslikud lisandid:
Vitamiin A (E672) – 35 000 TÜ (toimeühikut)
Vitamiin D3 (E671) – 2000 TÜ
Vitamiin E – 500 mg
Vitamiin C – 100 mg
Vitamiin K3 – 5 mg
Vitamiin B1 – 20 mg
Vitamiin B2 – 20 mg
Vitamiin B6 – 20 mg
Vitamiin B12 – 50 μg
Nikotiinhape (vitamiin B3) – 50 mg
teenhape (vitamiin B5) – 40 mg
Biotiin – 650 μg
Foolhape – 7,5 mg
Koliinkloriid (vitamiin B4) – 500 mg
Raud (raudsulfaat, monohüdraat) – 350 mg
Mangaan (mangaanoksiid) – 175 mg
Tsink (tsinkoksiid) – 290 mg
Vask (vasksulfaat, pentahüdraat) – 50 mg
Seleen (naatriumseleniit, naatriumselenaat) – 0,90 mg
Jood (kaltsiumjodaat, veevaba) – 3,45 mg
Koobalt (koobaltkarbonaat, monohüdraat) – 0,40 mg
Molübdeen – 0,70 mg

Arvustused

Tooteülevaateid veel ei ole.


Arvustust saavad kirjutada ainult need sisseloginud kasutajad, kes on antud toote ostnud.