fbpx

LUTSERN ja miks on see hobusele hea

Tagasi Blogi

LUTSERN ja miks on see hobusele hea

Lutsernil on jäme struktuur, mistõttu peab teie hobune hästi närima. Hea sülje saamiseks. Aga sel on veel üks eelis: lutsern, mis on segatud müsli või tükikestega, muudab jõusööda paremini näritavaks. Aga ka vedelaid tooteid saab koos lutserniga väga hästi sööta.

Miks on sülg hobusele oluline?

Hobune ei suuda ise sülge tekitada, seda vaid rikkaliku struktuuriga toidu abil. Kõrge närimissagedus on hobustele soovitatav hea seedimise tagamiseks. Mida rohkem hobune närib, seda rohkem sülge toodetakse. Sülg tagab maohappe neutraliseerimise ja seega on sööt paremini seeditav. Liiga palju maohapet suurendab maohaavandite tõenäosust. Mõni kühvlitäis lutserni päevas stimuleerib närimist ja toodab sülge.

Kuidas magu hapestub? Jõusööt ilma struktuurita.

Kuna hobuse magu on väike, ei tohi see korraga liiga palju sööta saada. Kui anda korraga liiga palju ilma struktuurita jõusööta, tühjendavad paljud hobused küna kiiresti. Niiviisi võib magu hapestuda. Hobuse sülg sisaldab palju naatriumvesinikkarbonaati, mis tagab maohappe neutraliseerimise. Jõusöödale struktuuririkka lutserni lisamine tekitab rohkem sülge.

Maohaavand: kõrvetiste süüdlane.

Maohaavandid tekivad paljudel hobustel (märkamatult). Need haavandid tekivad maos liiga madala pH-väärtuse tõttu ja hape kahjustab tundlikku seina. Mao pH jääb normaaltasemele, kui antakse piisavalt koresööta, mida hobune peab hästi närima, ja nii tekib sülg.

Söögitoru ummistus.

Kui anda lühikese aja jooksul palju sööta, mida hobune vähe närib, tekib söögitoru ummistuse oht. Tekib liiga vähe sülge, mille tõttu siseneb söögitorusse kuiva sööda tompe. Jämeda lutserni lisamisega näritakse jõusööta paremini ja sööt on peenem ja liigub süljega segunenult paremini söögitorusse. Seetõttu on soovitatav segada müslit või tükikesi jämeda lutserniga. Mitte ainult kasulik sülje tekkel, vaid ka söögitorus tekib aeglasemalt tompe.

Eggermann Struktur Mix kombineerib müsli ja struktuursööda omadused üheks mitmekülgseks toiduks.
Mühldorfer Luzerne – ideaalne kasutamaks igapäevase söödalisandina.

Jaga see postitus

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Tagasi Blogi