fbpx

UV hobuste kärbsemaskides – mida peate teadma ja milline mask valida?

Tagasi Blogi

UV hobuste kärbsemaskides – mida peate teadma ja milline mask valida?

Hobuste kärbsemaskid on hobuste jaoks tavaline hobuvarustus, kuid paljud inimesed ei mõista, et need pakuvad ka UV-kaitset. Selles blogipostituses käsitleme UV-kaitse olulisust hobuste jaoks ja seda, kuidas kärbsemaskid aidata võivad. Anname ka mõned näpunäited teie vajadustele sobiva kärbsemaski valimiseks.

UV-kiired võivad kahjustada hobuste nahka ja silmi.

Päikesepõletuse vältimine. Hobused võivad päikesepõletuse saada nagu inimesedki. Päikesepõletus võib põhjustada valu, põletikku ja isegi nahavähki. Roosa nahaga hobused on sellele vastuvõtlikumad, kuid pikaajaline kokkupuude võib siiski kahjustada kõiki hobuseid.

Silmade kaitsmine. UV-kiired võivad silmi kahjustada, põhjustades katarakti, sarvkesta haavandeid ja muid probleeme. Nii nagu võite oma silmade jaoks osta UV-kaitsega päikeseprille, on saadaval ka hobustele UV-kaitsega tooted.

Fotosensibiliseerumise vältimine. Fotosensibiliseerumine on seisund, mis tekib siis, kui hobuse nahk on UV-kiirtega ülevalgustatud. See võib põhjustada naha punetust, sügelust ja valulikkust.

UV ja peavärin.

UV-valgus võib hobustel vallandada pearaputuse. Pearaputamine on seisund, mille korral hobune raputab ägedalt pead, mille võivad põhjustada tuul, päikesevalgus või tolm. Pearaputuse täpne põhjus pole teada, kuid arvatakse, et selle põhjuseks on mitmed tegurid, sealhulgas:

Kolmiknärvi põletik. Kolmiknärv on viies kraniaalne närv ja vastutab näotundlikkuse eest. Selle närvi põletik võib põhjustada valu, mis võib põhjustada pearaputamist.
Allergia. Allergia õietolmu, tolmu või muude keskkonnategurite suhtes võib samuti põhjustada pearaputamist.
Närvikahjustus. Pea ja kaela närvide kahjustus võib samuti põhjustada pearaputamist.
Hobuste kärbsemaskid ja tekidvõivad pakkuda UV-kaitset.

Saadaval on erineva tasemega UV-kaitse. 100% UV-kiirgust on kärbsemaski puhul raske saavutada, kuna need on nähtavuse tagamiseks tavaliselt valmistatud võrgust. Võrgus olevad augud lasevad loomulikult veidi UV-kiirgust sisse – aga kui auke poleks, oleks ebatõenäoline, et teie hobune näeks. UV-kaitsega kärbsetekke ei kasutata tavaliselt mitte ainult kärbeste jaoks, vaid ka selleks, et vähendada päikesekiirte põhjustatud hobuste karvkatte pleegitamist. Mõelge sellele nagu aiamööblile, millel on tavaliselt UV-kindel kangas. Materjali värv tuhmub palju kiiremini, kui see jäetakse päikese kätte ilma UV-kaitseomadusteta, võrreldes UV-kindla materjaliga.

Saadaval on mitmesuguseid kärbsemaske, seega on oluline valida selline, mis sobib teie hobusele hästi ja on mugav.

Enne hobusele maski valimist peaksite kaaluma oma hobuste kõiki vajadusi – kas neil on tundlik nahk, kas nad ärrituvad kergesti, millised on teie kärbsemaski kohustuslikud omadused? Võib-olla soovite nende silmi lihtsalt varjata. Sel juhul võib kasutada ilma kõrvade või ninaotsata maski, kuid saadaval on ka teisi maske, mis pakuvad vajaduse korral suuremat katvust. Muud asjad, nagu polster, tihe istuvus, UV-kaitse garantii on vaid mõned asjad, mida peaksite kaaluma.

Järeldus

Hobusekärbse maskid on hobuste jaoks oluline varustus ning need võivad pakkuda ka UV-kaitset. Valides õige hobusekärbsemaski ja puhastades seda regulaarselt, aitate kaitsta oma hobust UV-kiirte kahjulike mõjude eest.

Näpunäiteid:

1.Valige kärbsemask, mis sobib hästi ja on teie hobusele mugav.
2.Puhastage kärbsemaski regulaarselt, et vältida bakterite ja hallituse kogunemist.
3.Vahetage kärbsemask välja, kui see kahjustub.
4.Kandke oma hobuse avatud nahale, näiteks ninale, päikesekaitsekreemi, isegi kui need on kaetud kärbsemaskiga.
5.Kui see on asjakohane, tuleks äärmuslike temperatuuride korral hoida hobuseid päeva kõige kuumemal ajal varjus. See aitab vähendada nende kokkupuudet UV-kiirtega. Vari, olgu see siis looduslik või kunstlik, peaks olema teie hobusele alati kättesaadav.

Milline mask valida?

Kogu näo mask on suurepärane võimalus, kui hobune on kärbeste ja putukate suhtes väga tundlik või kui teil on vaja kaitsta hobuse koonu päikese eest.

Kõrvadega kärbsemask. Hobused, kellele ka pisikesemad hammustused tekitavad ärritusi, saavad sageli kasu täiendavast kaitsest, mida kõrvadega kärbsemask pakkuda võib, kuid vaadake hoolikalt maski kõrvade kuju, mida kaalute. Kas nad on hobuse kõrva kujulised? Liiga sageli hindavad kärbsemaskid valesti hobuse kõrva tegelikku kuju, muutes need liiga sirgeks või loidaks ning seetõttu on hobusel neid lihtsam eemaldada. Jälgige ergonoomilinst kõrvakuju!

Ilma kõrvadeta kärbsemask. Paljud hobused leiavad, et kõrvadega kärbsemask on tüütu, mis julgustab neid hõõruma ja seega maski täielikult peast maha tõmbama. Paljud hobused lihtsalt ei talu, et midagi nende kõrvu puudutaks. Otsige sellist kärbsemaski, mille regileeritavad kinnitused jääksid kõrvade taha.

Kärbsekardinad on ideaalnsed hobustele, kellele ei pruugi meeldida traditsiooniline ninaosa või -kate või kes vajavad kaitset kärbeste eest ilma UV-kaitseta.

Eemaldatav ninaosa. Ideaalne roosa või tundliku ninaga hobustele, kes vajavad UV-kaitset või neile, kes on eriti tundlikud kärbeste või nina ümbritsevate putukate suhtes.

ORIGINAAL

Jaga see postitus

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Tagasi Blogi