Eggersmann Eesti Juunioride Suvekarikas 2016

Tagasi Blogi

Pühapäeval (11.09.2016) jõudis lõpule juunioride suvekarikas, mille eestvedajaks ja suursponsoriks oli Eggersmann.

Kogu suvel jooksul peeti viis etappi Eesti erinevates kohtades.

Esimene etapp toimus 30. aprillil Luunja Karika raames. Rajameister oli noortele sportlastele teinud küllaltki tehnilise raja. Kuni viimase startijani ei olnud selge, kes võidab esimese etapi. Berit Lehtsaar (Viljandimaa RSK), kes startis viimasena, tegi aga puhta ja kiire sõidu ning sellega noppis ka esimese võidu.

berit 1

Teine etapp toimus peale Jaanipäeva Vao Karika raames.   Juunioride sõit möödus suures kuumuses ja pakkus väljakutset mitte ainult hobustele vaid ka ratsanikele. Ainsana puhta sõidu teinud Kati Raidma (Vändra RSK) viis teise etapi võidu Pärnumaale.

kati

Kolmas etapp toimus juuli lõpus Vändras ja ainukesena muruväljakul. Sellest etapist jäi enam meelde see, et rajameistril tuli parkuuri muuta, kuna loojuv päike tegi paarile tõkkele sõitmise natuke keeruliseks. Vändra etapil oli taas kiirem Berit Lehtsaar, kellele järgnesid tagasihoidlikult karikasarja alustanud Anette Leppik (Pärna RSK) ja Kaia Loviisa Kink (Tondi RSK).

berit 2

Neljas etapp sumati põlvistsaati pori sees Perila Summershowl. See oli tõeline väljakutse, mille esialgselt registreeritutest julgesid vastu võtta vaid neli neidu – Anette Leppik, Anna-Liis Remmel, Kaia Loviisa Kink ja Deili Aul. Kiitus neile juba ainuüksi selle julge sammu eest! Poris sulistajate seas tegi kiireima ja puhta sõidu Anette Leppik Pärna RSK’st.

Anette Leppik

Enne finaali punktitabelit vaadates oli selge – tõsine võistlus peetakse maha kolme sportlase vahel. Kõigil oli võrdselt võimalik võita, kuna punktide vahed ei olnud väga suured ja ühe sportlase väikseimgi eksitus võis anda teisele suured eelised.

Säreveres toimunud etapi kõrguseks oli 120cm. Ebatavaline finaali korral, kus harjutud hoopis 5 cm kõrgemate radadega. Kuid puhtus-kiirus parkuur pakkus pinget oma järskude pöörete ja süsteemidega. Päeva kiireima ja puhta sõidu tegi Kaia Loviisa Kink hobusel Adorable Chabalito , teiseks kihutas end Anette Lepik hobusel Samurai’s Miracle ja kolmandaks jäi Berit Lehtsaar Solei Solei’l.

esikolmik

Pildil vasakult Berit Lehtsaar, Anette Leppik ja Kaia Lpviisa Kink.

Eggersmann Eesti Juunioride Suvekarika võitis Berit Lehtsaar Viljandimaalt, kogudes 49 punkti neljalt etapilt. Teiseks tuli Anette Leppik Pärna Ratsaklubist, kelle arvele kogunes 41 punkti ja kolmanda koha saavutas tänavune Eesti Juunioride Meister Kaia Loviisa Kink väärika 39 punktiga.

Berit

Eggersmann Eesti meeskond tänab kõiki sportlaseid, kes meie võistlussarjas osalesid. Täname võistluste organiseerijaid ja rajameistreid, tänu kellele võistlused teoks said. Täname kõiki pealtvaatajaid ja pöidlahoidjaid ja hea sõnaga toetajaid. Aitäh!

Kohtumiseni Eggersmann Eesti Juunioride Suvekarikas 2017 võistlustel!