fbpx

Ratsakindad

Tagasi Blogi

Ratsakindad

Kas ratsakinnaste kandmine on oluline?

Kui te ei kanna ratsakindaid, peaksite seda tegema. Kui teil on hobune, kellele meeldib ratsmeid pingule tõmmata, võivad teie käed olla lõpuks vägagi hõõrdunud ja villis. Et seda teiega kindlasti ei juhtuks, peate kandma ratsakindaid.

Läbi sajandite on paljud ratsutajad ratsakindaid kasutanud. Põhjus on nende võime kaitsta ratsutaja käsi ratsmete ja detailide eest. Ratsakindad aitavad ka haardele tugevalt kaasa. Ja kui ikka veel kõhklete, siis mõelge selle peale:
Ratsakinnaste ümber on rafineerituse aura. Nende väljanägemine on hooajast sõltumata moekas.

Mis on ratsakindad?
Ratsakindad, nagu nimigi viitab, on kindad, mida kasutatakse ratsutamisel. Neid kasutatakse enamasti maneežil, kus klantsvälimusel on oluline roll. Need näevad välja nagu tavakindad, millel on üksikuid “kosmeetilisi” muudatusi.
Esiteks on nad tavakinnastest õhemad.
Lisaks maneežil kasutamisele kaitsevad ratsakindad käsi ka villide ja hõõrdumuste tekkimise eest, kui käsitsetakse ratsmeid, päitseid ja tehakse aedikutöid. Mõnede ratsakinnaste eripära on pakkuda kaitset ilma eest.
Mis puutub materjalidesse, siis kasutatakse ratsakinnastes mitmesuguseid kangaid. Nahk, puuvill ja võrk on mõned levinumad. Igal kangatüübil on oma eelised. Näiteks võrk on üsna hingav, mistõttu võiks selle valida suvekuudeks. Nahk seevastu on oivaline valik talvel.
Ja kui rääkida talvest, siis leiate siit meie nimekirja parimatest hobuste talvetekkidest, et teie seltsilisel ikka soe oleks.

Kuidas valida õiged ratsakindad?
Esimene asi, mida enne ratsakinnaste hankimist kaaluda, on see, mille jaoks neid kavatsete kasutada. Kas vajate kindaid välitöödel või koolisõidul? Valitav kinnas oleneb vastusest sellele küsimusele.
Ülejäänu oleneb ainult isiklikest eelistustest.

Mugavus
Küsige mõnelt kogenud ratsutajalt, mida ratsakindaid ostes silmas pidada, ja teile räägitakse järgmist.
Ärge kunagi alahinnake mugavust.
Ratsakinnaste kandmine peab olema mugav. See tähendab, et need peaksid liibuvalt sobima; mitte liiga tihkelt ega liiga avaralt.
Lisaks peaksid need olema valmistatud materjalist, mis on samuti kandmisel mugav. Enamikke kvaliteetseid nahkkindaid on mugav kanda, kui need kõigepealt sisse kanda. Sissekandmise all pean silmas seda, et peaksite neid enne ratsutamisel kasutamist paar korda kandma.

Hingavus
Hingavus võib tunduda arvessevõtmiseks tühine tegur, kuid see on üks olulisemaid. Sest hoiate tugevalt ratsmeid, higistavad teie käed loomulikult ja higi muudab ratsmete korralikult hoidmise vägagi raskeks. Ning kui higistate liiga palju, rikute lõpuks kindad ära.
Hingavus muutub etenduskinnaste puhul üsna oluliseks teguriks. Võistlustel ratsutamisel on ülioluline, et teil oleksid ratsmed kindlas haardes… kuid higi segab seda.
Samamoodi ei saa suvekuudel mööda hingavast kindapaarist, see on lihtsalt hädavajalik.

Randmesulgur
Kindla sobivuse tagamiseks on paljudel ratsakinnastel randmesulgur. Mõnedel kinnastel on sulguriks pannal. Teistel aga takjapael. Vaatamata kujule on randmesulgur mõnus asi.
Randmesulgurite abil on kinnaste kättepanemine ja äravõtmine üsna lihtne. Samuti hoolitsevad nad selle eest, et kinnas sobituks kätte nagu valatult.

Hooajalisus
Lõpuks peate arvesse võtma, millisel aastaajal te kindaid kandma hakkate.
Suveks hankige kerged ja hingavad kindad.
Talvel peate kaitsma käsi karmi ilma eest. Seega hankige endale lisasoojustusega kindad. Proovige hankida veekindlad ratsakindad, sest need hoiavad sooja ega lase vett sisse.

Kas ratsakinnaste kandmine on oluline?
Jah, ratsakinnaste kandmine on üsna oluline.
Kui ratsutate ilma ratsakinnasteta, siis:
• käed on peagi hõõrdunud ja villis
• ratsmete haaramine on raskendatud
• käed külmetavad talvel ja saavad päikesepõletusi suvel

Seetõttu on mõistlik, kui hangite ratsutamiseks endale paari kvaliteetseid kindaid.

Jaga see postitus

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Tagasi Blogi