fbpx

Prebiootikumide ja probiootikumide vaheline erinevus

Tagasi Blogi

Prebiootikumide ja probiootikumide vaheline erinevus

Korras soolestik on teie hobuse tervise eri aspekte silmas pidades võtmetegur. See vastutab nii sööda seedimise ja hobuse normaalse funktsioneerimise tagamiseks vajalike toitainete imendumise eest kui ka alla neelatud halva söödakraami organismist eemaldamise eest. Lisaks sõltub peaaegu 3/4 immuunsüsteemist hobuse sooletrakti tervisest. Seetõttu on soolestiku terve hoidmine esmatähtis. Mida soolestiku tervis täpselt tähendab? Sellele on antud erinevaid definitsioone, kuid meile meeldib kõige enam see: soolestiku tervis on võime säilitada või kiiresti taastada optimaalne soolestiku töö tasakaal seoses selle seedimis-, imendumis- ja kaitserollidega, mis on vajalikud loomade tervise ja jõudluse toetamiseks.

Soolestiku tervis sõltub suuresti mikroobide populatsioonist ehk bakteritest, kes elavad soolestikus ja aitavad sellel toimida. Kahjuks toimub enamiku hobuste puhul peaaegu iga päev midagi, mis võib nende soolestikus mikrobiootat muuta, põhjustades vaevusi. Sageli on süüdi mis tahes stressi tekitav faktor. Loomaarst tuleb vaktsineerima või sepp avastab kabjamädaniku, saabub uus heinakoorem, ilm muutub, hobune saab vale sööda või peab sõitma võistlusele – kõik see võib põhjustada seedimisega seotud stressi ja häirida mikroobide tööd tagasooles. Õnneks häirib igapäevane heade mikroobide lisamine või nende mõjutamine toidulisandite abil soolestiku tööd vähem.

Tõenäoliselt olete kuulnud mõnest probiootikume või isegi prebiootikume sisaldavast soolestikku mõjutavast toidulisandist või ehk seda isegi proovinud. Vaatamata nimetuste sarnasusele toimivad prebiootikumid ja probiootikumid tegelikult üsna erinevalt. Probiootikumina peavad toidulisandis sisalduvad bakterid manustamisel elus olema. Nende elusorganismide manustamine lisab hobuse soolestikus juba elavatele populatsioonidele häid mikroobe.

Prebiootikumid seevastu ei ole elus, vaid pigem tegutsevad juba soolestikus olevate heade mikroobide kasvu ja efektiivsuse tõhustamise nimel. Prebiootikumid on heade mikroobide paljundajad, probiootikumid aga lisavad häid mikroobe. Probiootikumide tarbimisest pole kasu, kui neid ei toideta ega panda keskkonda, kus nad saavad lokata. Mõelge probiootikumidest kui soolestiku mootorist ja prebiootikumidest kui kütusest. Kui on mootor, kuid kütus puudub, ei jõua väga kaugele. Prebiootikumid aitavad soolestikus olevaid mikroobe tankida, nii et nad suudavad söödast maksimaalse koguse toitaineid eraldada ja säilitada ka varem kirjeldatud terve soolestiku tasakaalu – seedimis-, imendumis- ja kaitsevõimet.

Nii prebiootikume kui ka probiootikume kasutatakse tavaliselt suure jõudlusega hobuste menüüs, kuna need aitavad kaasa sellele, et hobune toimib kõige paremini. Noored ja vanad hobused saavad samuti kasu probiootikumide ja prebiootikumide tarbimisest, sest nende sooletrakt ei tööta tavaliselt maksimaalse efektiivsusega. Näiteks varssadel puudub organismis täistasakaalus bakterite tase ning seetõttu ei suuda nad toitu täielikult ja tõhusalt seedida. Vanadel hobustel on seevastu sageli soolestikus armistumine või muu seisund, mis raskendab sööta seedida ja imendada.

AMAFERM® (AO-Ferm)  saab kõigil neil puhkudel abiks olla. Amaferm (AO-Ferm) on prebiootikum, mis loodi Aspergillus oryzae tüve patenteeritud tootmisprotsessis. See on arendatud ja toodetud ainult loomadele. Amafermi (AO-Ferm) on kogu maailmas ulatuslikult uurinud ülikoolid ja erafirmad ning on olemas rohkem kui 100 eksperthinnangutega avaldatud tööd, mis tõestavad selle mõju mikroobidele ja loomadele, kelles need mikroobid elavad.

Hobuste ja koerte soolestikule mõeldud BioZyme® sortimendi tervisetoode Vitalize® sisaldab igas portsjonis soovitatud päevast Amafermi (AO-Ferm) annust.  Seega – kas soovite seda oma hobusele graanulite või lahtise söödalisandi vormis, igal juhul  saab ta kasu valdkonna kõige enam uuritud prebiootikumist Vitalize.

ORIGINAAL

Jaga see postitus

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Tagasi Blogi